W oczekiwaniu na brzdąca

Każdy rodzic ma różne oczekiwania, nawet jeśli często o nich nie wspomina, gdyż tak nie przystoi. Każdy z przyszłych rodziców, a przynajmniej znaczna większość ma ukryte gdzieś w głowie pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Koniec końców jasne jest, iż niezależnie od płci dziecka pokocha je najmocniej, jak może.

Oczekiwanie jednak udowadnia nam, że potrafi zamieszać w głowie, tak więc nie uwolnimy się od tych rozważań, od typów rodziny i znajomych, od wizji prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko
Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A na pewno, są przyszli rodzice, którzy pragną wiedzieć wcześniej, pragną wiedzieć lepiej, w związku z tym radzą się wróżki. Ta, która według niektórych posiadła tajemną moc i wiedzę udzieli im informacji szczegółowe, czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Jakie ciuszki kupować, jakie spodnie dla dziecka? (ładne spodenki dla małych dzieci) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodenki dla małej kobietki) Częściej jednak rodzice pytają się czy będzie to zdrowe dziecko, czy nie czycha na niego cała seria jakichś niebezpiecznych zagrożeń, a jeśli tak, to pod jaką postacią się one kryją. Czy warto się ich obawiać i także, czy można nieczystą moc obrócić w coś niewinnego, co jedynie nastraszy, ale w ostateczności nie będzie to nic wielkiego.

Wiadomo, iż najważniejsze są badania lekarskie, częste wizyty u lekarza,

Dziecko na rowerku
Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdzanie stanu przyszłego potomka przez odpowiedniego i doświadczonego fachowca, niemniej wielu ludzi robi coś ponadto, tak jakby wiara w jakieś siły nadprzyrodzone była silniejsza niż wiara w naukę i racjonalne myślenie. Wielu specjalistów w dziedzinie medycyny z pewnością nie pochwala tego typu praktyk, choć znakomita ich większość zdaje sobie sprawę, że jest to swego rodzaju forma jeszcze głębszego przeżywania tego czasu niepewności. Nie przykładają więc wielkiej wagi do tych praktyk.

To nic dziwnego, ponieważ tego rodzaju wizyty u wróżki można porównać do typowań jasnowidza. Każdy myśli, że potrafi przewidzieć, jak to będzie, do kogo będzie to dziecko podobne z wyglądu, kogo charakter nabędzie, czy będzie często chorować, mając nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży. Ta sama sytuacja, podczas konsultacji u wróżki może obrócić się w coś dziwnego – pseudowizjonerskiego, także nie co przedkładać tej niepewnej wiary, tych knowań i intuicyjnych wróżb nad narodziny dziecka. Możemy albowiem tylko mnożyć domysły i wierzyć, iż wszystko skończy się po naszej myśli.