W jaki sposób rozwija się firma LEGO.

Ci , którzy urodzili się w latach osiemdziesiątych 20w, na pewno mają w pamięci czasy, w jakich klocki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do nabycia jedynie w Pewexach albo na zachodzie. Niejeden chłopiec pragnął tego, aby ciocia mieszkająca na zachodzie wysłała na urodziny najnowszy zestaw klocków Lego.

Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Od tego momentu pracownicy Lego potrafią zadziwiać dzieci coraz to nowszyymi typami klocków i figurek. Serie klocków możemy rozdzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile te pierwsze są prawdopodobnie każdemu bardzo dobrze znane i nie potrzeba tutaj komentarza, to chciałbym powiedzieć kilkanaście zdań o Technics.

Każde dziecko uczy się poprzez naśladowanie rodziców. O ile chęć zostania kierowcą zwykle dotyczy chłopców, to dziewczynki naśladując mamę, przeważnie widzą siebie w roli małej gosposi. Ogromną radość przy tym, sprawia im bawienie się w dom. Dla dziewczynek świetnym podarunkiem będą wobec tego mebelki dla dzieci, a także przedmioty typu mała pralka.

Widzimy, że zabawki które kosztują mniej, sprowadzane z Chin lub innych krajów, gdzie łamane są normy produkcji, choć nam, rodzicom, wydają się być w porządku ze względu na niską cenę, stanowią spore obawy dla naszych pociech. Nie spełniają standardów, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, nie tylko patrząc na wytrzymałość, niebezpieczeństwo skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład substancji wchodzących w ich skład. Czasem zdarzało się, że zabawki chińskie zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Bez względu na płeć, szkraba ucieszą klocki. Ze względu na to,że są produkowane w rozmaitych wariantach, bez problemu dobierzemy takie, które będą sprawiać największą przyjemność maluchowi, któremu staramy się wybrać prezent. W najczęściej kojarzonej z klockami marce LEGO, interesującą opcją kierowaną do dziewczynek są klocki lego friends – które pomimo pozornie innej dziedziny – są konkurencyjne dla lalek barbie. Wytwarzane w ślicznych kolorach, dostępne są w zestawie z domkiem, samochodem, a nawet gabinetem weterynaryjnym – najnowszy wpis.