Odpowiednie sprzęty pomagają w opiece nad bobasem

Jeżeli zabieramy się za kompletowanie wyprawki dla naszego dziecka, które lada moment powinno się urodzić, to pewnie że wiemy, iż musimy przyszykować ubranka, wózek albo łóżeczko, jednak przeważnie wcale do głowy nam nie przychodzi, aby natychmiast zakupić również wagę i składaną matę do przewijania. Takie pomysły pojawiają się dopiero później i albo na szybko wyszukujemy danych rzeczy, biorąc te które pierwsze wpadną nam w ręce, lub zwyczajnie rezygnujemy z ich sprawunku.


Waga pomoże nam kontrolować rozwój dziecka

Pilnowanie wagi naszego dziecka jest naprawdę ważne, ponieważ w początkowych miesiącach ma ono przybierać po mniej więcej kilogramie. Jeśli tak się nie staje, to oznacza, że się nie najada. Często mamy karmiące piersią zastanawiają się, czy ich dziecko otrzymuje tyle pokarmu, aby mu starczyło. Jeżeli będziemy mieli w mieszkaniu kontynuuj, to w każdej chwili będziemy mieli okazję zważyć pociechę oraz sprawdzić, czy przybrało na wadze, nie oczekując na wizytę u pediatry.

Małe dzieci są często przebierane

Kiedy przebieramy nasze dziecko w domu, to zazwyczaj posiadamy do tego przyszykowany przewijak, który stoi w wygodnym miejscu, a obok niego na wyciągnięcie ręki są wszystkie przybory do przewijania. Jednak kiedy jedziemy w gości z miejscem do przewijania jest przeróżnie, czasami za zgodą gospodarzy mamy to robić na tapczanie, który nie jest niczym zakryty, a wówczas jest obawa, iż go pobrudzimy. Przez to odpowiednio jest się zaopatrzyć w zwijaną matę do przewijania, która po złożeniu jest tak niewielka, iż nie będzie nam przeszkadzała w torbie, a taką matę oferuje głównie Canpol Baby mata do przewijania 69/002.

Wózek dwa w jednym jest wygodny

symbol wózka dziecięcego
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nadchodzi czas na sprawunek wózka, zastanawiamy się, który model jest lepszy. Wyłącznie głęboki oraz spacerówkę zakupimy potem, czy być może już taki połączony ze spacerówką. Jeżeli zdecydujemy się na opcję dwa w jednym, to na pewno warto spojrzeć na Wózek Luca 230, gdzie wpierw posiadamy ciepłą oraz głęboką gondolę, a później w kilka sekund możemy ją zamienić na spacerówkę, gdy nasze dziecko rozpocznie już siadać.

Producenci oferują nam bardzo bogaty wybór

Jak zauważamy jest wiele przedmiotów, które mają okazję się przydać naszemu dziecku i o których trzeba myśleć jeszcze nim pojedziemy do porodu. Im więcej będziemy posiadali godzin na zastanowienie, tym większa pewność, iż sprawunki okażą się świetną decyzją.