Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla dzieci

Gdy wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu z dziecięcymi zabawkami, po chwili pada na nas blady strach, jak dać sobie radę ze odnalezieniem tej niewyjaśnionej przez nasze maleństwo zabawki. Osobom, które nie posiadają dzieci, a pragną zrobić niespodziankę synkowi koleżanki, w tym zalewie zabawek galeriach jest dwa razy gorzej. Tu już nie ma innego wyjścia, jak tylko polegać na wprawionej pani w sklepie lub też w ostateczności poprosić o pomoc rodzica, który właśnie jest ze swoją latoroślą po zakup jakiegoś rewelacyjnie modnego wozu strażackiego, niezwykle przytulaśnej maskotki albo też najnowszej lalki. Aby trochę uprzyjemnić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego najdrożsi rodzice, szykujcie torebki, oto przed Wami maluszkowy must have, który bije rekordy zainteresowania w sklepach w całym kraju.

Nim jednakże dziecko opuści rodzinne gniazdo, czeka nas jeszcze długa i trudna droga, by właściwie wychować małego człowieka. Oczywiście, niejeden świeżo upieczony rodzic na pewno przejrzał przed porodem maleństwa całe tomy przeróżnych poradników i myśli, że posiada całkowitą wiedzę o wychowaniu pociechy. Jak często praktyka pokonuje teorię! Okazuje się, że najlepiej zdać się na własną intuicję.

zabawka
Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Musisz swojemu maluchowi podarować ciekawe zabawki edukacyjne. Czym się takie zabawki charakteryzują? Przede wszystkim tym, że potrafią połączyć rekreację z rozwojem mózgu. Nie dawaj dziecku idiotycznych figurek robotów z bronią. Sprezentuj mu raczej kilka kompletów zwyczajnych klocków, z których maluszek będzie mógł stworzyć co tylko zaplanuje. Zabawa z klockami niesamowicie stymuluje mózg – silnie ćwiczy rejony mózgu, które są odpowiedzialne za wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dużo eksperymentów naukowych udowodniło, że dorośli ludzie, którzy niegdyś budowali klockami, odznaczają się dużo większą inteligencją i wyobraźnią od tych ludzi, którym źli rodzice włączali głupawe bajki w telewizji.

Autor: VTech

Ale możemy poszukać pomocy. W prawidłowym rozwoju naszych latorośli pomogą nam interaktywne zabawki. Istnieje już wielka liczba firm, które działają właśnie w tej branży. Jest to, jak się okazuje, idealny pomysł na interes. Rodzice zgodzą się na wszystkie ofiary, także te pieniężne, by zagwarantować swym dzieciom świetlaną przyszłość. A gdy zabawki rzeczywiście spełniają swą rolę, to sukces gwarantowany.

Dodatkiem do tej wyliczanki muszą być Dumel Discovery, zabawki Dumel Discovery – Sklep Linkbaby. Bez tej zabawki żaden dziecięcy pokoik nie będzie całkowicie wyposażony. Kolorowe koce, tworzą bezpieczne miejsce do hasania po podłodze. Maty edukacyjne dotrzymują towarzystwa dziecku od samego początku. Odpowiednio dobrana, stymuluje dotyk dziecka. Dzięki zawieszonym światełkom zwierzątkom, dźwiękom, maluch poznaje świat już od początku.

Zabawek w sprzedaży mamy mnóstwo. Istotne jest, aby wybierać je w sposób inteligentny.