Furby, multimedialny przyjaciel Twojego dziecka

Marzysz o psie, jednak mama z tatą nie chcą się zgodzić? Myśl o porządkowaniu kociej kuwety nie daje ci zapaść w spokojny sen? A może po prostu pragniesz zrobić prezent osobie, którą darzysz sympatią? W tej sytuacji bezproblemowo sprawdzi się Furby! Ten uroczy jegomość to nie tylko zwykła pluszowa maskotka, ale wielka Osobowość.

furby
Autor: denebola2025
Źródło: http://www.flickr.com
Po raz pierwszy zabawki Furby pojawiły się na świecie świecie w 1998 roku i niemal błyskawicznie zrewolucjonizowały rynek branży dziecięcej. Jednak nie upłynęło wiele czasu, a okazało się, że nieduże małe, kosmate cudaki wyglądem podobne do chomika giganta, spokrewnionego z sową, oczarowują nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Pod koniec dwudziestego wieku o zabawkach interaktywnych mówiono przede wszystkim pod katem przyszłości, jednak mieliśmy szansę się przekonać, że owa przyszłość pojawiła się szybciej niż się spodziewaliśmy. Cóż, mimo że furby zabawki kontaktował się w paru językach, włączając „ojczysty” język furbish – nie znał ani słowa w języku polskim. Ale wiosną, 2013 roku zabawka weszła na arenę zabawek w zupełnie odświeżonym, zniewalającym wydaniu, rozumiejąc przy tym komendy w języku polskim, i tym sposobem skradła nasze serca. Zajmując się Furbym kształtujemy jego osobowość i temperament, uczymy mowy, opiekujemy się nim, karmimy i razem śpiewamy, a co więcej tańczymy. Furby ma wmontowane receptory na plecach, brzuchu i dzióbku, reaguje więc na przytulanie, łaskotanie oraz karmienie. Posiada przy tym nienaganne maniery, ponieważ potrafi dziękować i pożegnać nas przed zaśnięciem. Zabawki Furby są wspaniałą alternatywą dla osób uczulonych na sierść czworonożnych zwierzaków, ponieważ nasz mały kolega nie gubi swego barwnego, pięknego futerka.

Jedną z wielu ciekawych opcji jaką posiada Furby jest synchronizacja z urządzeniami Apple oraz z Androidem. Wystarczy zgrać banalnie prostą i darmową aplikację a następnie zacząć dobrze się bawić. Dzięki niej możemy pluszowe zwierzątko uczyć języka polskiego lub karmić jednocześnie kształtując mu przy tym temperament. Zabawka dostępna jest w tak wielu oryginalnych barwach, iż każdy potencjalny nabywca bez problemu wybierze wymarzony dla siebie kolor.