Kupujemy nowe akcesoria dla dzieci

Małe dziecko w mieszkaniu wymaga sporo przygotowań. Urządzamy dla naszej pociechy pokój, kupujemy ubranka, zabawki i meble, lecz to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że maluch rozwija się i kilka dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za niedługi czas kupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Dlaczego warto mieć krzesełko do karmienia

Oczywiście na początku, kiedy karmimy dziecko piersią czy butelką nie warto go kupować, bo tylko będzie zbierać kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, gdy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna zjadać także inne rzeczy poza mlekiem, kupno takiego krzesełka wiele upraszcza. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Naturalnie należy kupić stabilne krzesełko wysokiej jakości, najlepiej sprawdzone. Istotne, aby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i dodatkowo szelki, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Krzesełko do karmienia (www.pontipino.pl/pol_m_Dla-mamy_Fotele-do-karmienia-369.html) to także wygoda. Maluszek siedzi blisko nas, przy stole, lecz ponieważ ma własny mały blat nie trzeba się obawiać, że ściągnie ze stołu obrus czy talerze. Dodatkowo, blat i wszystkie inne części krzesełka są proste do umycia, zatem naszemu dziecku nic nie grozi.

Zabawki dopasowane do wieku

Inna sprawa to zabawki. Także muszą być dobrane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że skomplikowanych zabawek z maleńkimi elementami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się gusta. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Naturalnie nie ma reguły. Nie należy ograniczać naszego malucha. Gdy nasza mała, słodka córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się sterowanego wielkiego terenowego samochodu – sprezentujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym akurat przedmiocie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami (https://pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Rowerki-i-hulajnogi-319.html). Jeśli bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Przecież chcemy, żeby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Nie wolno zapomnieć, że najistotniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, gdzie zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych komponentów. Wysokiej jakości zabawki z pewnością mają certyfikaty.