Kot domowy

W jaki sposób najlepiej dbać o dobre zdrowie zwierzaka?

Zwierzęta dotrzymują kroku ludziom od niepamiętnych czasów. Gdy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać większą zdolnością myślenia, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i skór. Zrodziła się idea hodowli, a wilki, które w następnych tysiącleciach bardzo długo i powoli przekształcały się w trochę inny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane trochę jako dodatkowi członkowie plemion, oraz wyjątkowo uważne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do ostrzegania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.
kot

Internetowy sklep zoologiczny proponuje pokarm dla kotów różnych producentów

Internetowy sklep zoologiczny, udostępnia niezwykle spory zakres asortymentu dla zwierząt domowych. Można znaleźć tam w sumie wszelkie niezbędne artykuły dla kotów, psów, królików domowych, jak też wielu pozostałych zwierząt, które aktualnie są bardzo często pozyskiwane przez ludzi. Sklep działa niezwykle sprawnie, gdyż dostawa zamówionych artykułów jest wykonywana w przeciągu kilkudziesięciu godzin od momentu potwierdzenia zakupu. Rzecz jasna występuje opcja płatności za pobraniem, jednak w przypadku przelewu jest okazja zaoszczędzić kilka złotych.
Kot, zwierzęta domoiwe

Fakty i mity o karmieniu psów i kotów

Karmienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, jedzenie dla ludzi nie zrekompensuje potrzeb dotyczących diety naszych pupili a wręcz odwrotnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty trzymane w blokach różnią się od swoich dzikich przodków – są mniej odporne na infekcje, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice dotyczą również żywienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dostarcza bardzo potrzebnych minerałów, makro i mikroelementów.