W jaki sposób się przygotować do sesji niemowlęcej i co jest wówczas kategorycznie zabronione?

Jeżeli ktokolwiek uważa, że w dobie smartfonów nie znajdzie się miejsca na sesje fotograficzne niemowlęce, to bardzo się myli.
Sposobności do fotografowania niemowlaka jest bardzo wiele.

towar

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy uśmieszek, początkowy krok czy też powrót do domu z sali porodowej. Doświadczenie fotografików pokazuje, że podstawą aby sesja niemowlęca była pomyślna, jest komfort kluczowego bohatera. Sesja się nie powiedzie, jeśli maluszkowi będzie za chłodno albo będzie głodny. W pomieszczeniu, w jakim fotografujemy niemowlę powinno być niezwykle ciepło. Powinno być około 28 stopni Celsjusza. Chłodne lub rześkie powietrze nie będzie pozwalać maluchowi się zrelaksować i usnąć. W czasie sesji potomstwo powinno być zrelaksowane oraz najedzone. Pełna spokoju atmosfera i pełny brzuszek będą sprzyjać udanej sesji. Niemowlę powinniśmy układać jedynie w wygodnych pozach. Wyginanie nóżek czy też rączek na wymagania sesji jest surowo zabronione. Jeśli zainteresowała Cię fotografia niemowlęca Warszawa jest miastem, gdzie znajdziesz profesjonalnego fotografa.
fotografia niemowlęca warszawa

Źródło: www.krainazabawy.pl
pokój dziecka

Autor: Feretti
Źródło: Feretti
Można by spróbować łagodnie położyć stópkę niemowlęcia na jego rączce lub gdy niemowlę leży na brzuszku, to oprzeć głowę na jego rączkach. Należy mieć świadomość tego, żeby nie wykorzystywać światła błyskowego. Takie światło niezwykle denerwuje oraz niepokoi maluchy oraz powoduje, że fotografie są dla dziecka bardzo nieprzyjemnym przeżyciem. Także trzeba pamiętać o tym, aby wszystkie rekwizyty użyte podczas sesji były bezpieczne i czyste. Zdjęcia z dziwnymi akcesoriami w czasie sesji narażać mogłyby niemowlę na urazy a finalnie mogą wyglądać trochę makabrycznie.

Jeżeli sesja niemowlęca jest przeprowadzana w mieszkaniu, to powinna być wykonana w najjaśniejszym pokoju w mieszkaniu, które nada zdjęciom głębi. W lato doskonale również sprawdzi się do tego słoneczny ogródek albo znaczny taras.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne materiały, mogłyby być bardzo dla Ciebie pomocne? Tyczą się one tematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Jeżeli zdjęcia robimy w pokoju, to warto zgromadzić jak najwięcej źródeł światła.