Sale zabaw dla naszych pociech

Kiedy idziemy z naszą pociechą do dużego centrum handlowego typujemy, kiedy w naszym dziecku włączy się maruda. Niestety dzieci nie lubią robić z nami przydługich zakupów. Oczywiście początkowo maluch jest zafascynowany, ale po paru naszych tekstach typu: nie biegaj, nie ruszaj, nie wolno, przestaje mu się podobać ta sytuacja. Dlatego też pomyślano o salach zabaw dla dzieci.

plac zabaw
Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com
Kwota za jedną jednostkę czasową nie jest wygórowana, a my mamy możliwość na spokojnie zakupić to, po co przyszliśmy i mamy pewność, że nasza pociecha miło spędza czas. Sale zabaw dla dzieci są bardzo popularne. W niektórych domach handlowych są rzeczywiście ogromne sale, może tam się bawić nawet dwadzieścioro dzieci. Ale większość sal zabaw jest ciut mniejsza. W takich salach poza basenami z kulkami, są zjeżdżalnie, drabinki, a każda rzecz zabezpieczona tak, żeby dzieciakom nic się nie stało.

Ciekawe miejsce dla dziecka

Bywa tak, że dzieci chciałyby wyruszyć z nami na zakupy, ale tylko, kiedy damy im możliwość zostania w sali zabaw. Sale zabaw dla dzieci dla dzieci są genialnym pomysłem dla rodziców oraz ich pociech. Gdy za pierwszym razem wybieramy takie rozwiązanie, to znaczy pozwalamy zostać dziecku w takiej sali zabaw, mamy spore obawy, ale rzeczywistość jest taka, że nie trzeba się zbytnio martwić. Osoby pracujące w takich miejscach muszą opiekować się maluchami. W dodatku istotne jest, żebyśmy sami przekazali dziecku by po prostu było ostrożne. Cena takiej zabawy nie jest duża.
dzieci
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że pozwala nam to na zrobienie zakupów w krótkim czasie. Poza tym w dużych centrach handlowych często w tych salach zabaw są inne dzieci przez, co nasz maluch może spędzić odrobinę czasu z rówieśnikami. Dzięki takim salom zabaw mamy pewność, gdzie jest nasz maluch. Jeśli dziecko byłoby z nami po sklepie to mogłoby coś zrzucić z półki, lub po prostu się zgubić. Dlatego lepiej postawić na sprawdzone rozwiązanie. W salach zabaw nasza pociecha nie tylko będzie dobrze się bawiło, ale i my będziemy spokojni a przy okazji nasz maluch może trochę potrenować swoją koordynację ruchową i pozna inne maluchy.