Z jakiego powodu warto wysyłać dzieciaki na organizowane przez szkołę wycieczki?

Każdy wie, że podróże kształcą. Zwiedzamy nowe miejsca, poznajemy innych ludzi. Duża część z nas jeździła na szkolne wycieczki, które odbywały się podczas roku szkolnego. Była to doskonała okazja, aby odpocząć od nauki oraz spędzać czas z kolegami z daleka od szkolnych murów.
Wypad do jakiegoś muzeum czy też kopalni soli, to dla dzieci znaczna dawka nauki, której nie doznałyby tak szybko i z taką przyjemnością, jak właśnie wyjeżdżając na wycieczki szkolne.

przewijak
Autor: Koo-di
Źródło: Koo-di
Impreza firmowa
Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com
Innymi słowy nauka przez zabawę jak się patrzy. Każdy rodzic i każdy wychowawca powinien mieć taką świadomość. Mogłyby to być wyjazdy zagraniczne lub krajowe, w czasie których nasze dzieci zdobywałyby wiedzę z zakresu historii czy też astrofizyki. W Polsce są przeróżne parki Krajobrazowe czy Centra Techniki, w których duża dawka zazwyczaj dość trudnej wiedzy jest przekazywana w bardzo prosty oraz interesujący sposób. Należy pamiętać, że w programie jednej wycieczki, np. do Ojcowskiego Parku Narodowego, mogłoby być zaplanowanych dużo różnorodnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to jedynie wisienka na torcie. Program może bowiem ogarniać Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, widowiskowe formacje skalne, Skały Panieńskie czy Bramę Krakowską.
Poza wymienioną już integracją z kolegami z klasy, tego typu szkolne wyjazdy uczą także tolerancji dla różnych kultur. Tyczy się to nie tylko wycieczek do innych krajów, ale także w odmienny kulturowo obszar naszego kraju, np. Kaszuby czy też Podhale. Wystarczy tylko wyjechać z przykładowo północy Polski i jechać na południe, w góry.

W czasie przejażdżki przez cały kraj z pewnością poznalibyśmy różne kultury, które mają własne tradycje. Z tego wyjazdu dzieci powrócą zadowolone i z wieloma pamiątkami.