Z czego wykonuje się szykowne damskie i męskie szlafroki?

W niemalże dowolnej łazience na wieszaku znajdują się różnorodnej wielkości ubrania po kąpieli. Te damskie produkowane są w dwóch odmianach: cieńszej, której używa się w ciepłe dni przykładowo na plaży oraz na pływalni, i trochę grubsze, które na pewno mogłyby zagwarantować dowolnej kobiecie tak przyjemne dla niej ciepło.

Surowiec, który służy do tworzenia tego typu elementów ubrania ma zazwyczaj gramaturę w zakresie ok. 350-750 g/m2.
dla dziecka
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór produktów jest tak duży, że gdy dobieramy konkretny szlafrok powinniśmy wiedzieć, co powinien on nam proponować. Od tego zależy surowiec, którego użyto do jego produkcji. Bardzo istotny w chwili, gdy nabywamy damski szlafrok, jest także jego krój. Te letnie, zazwyczaj proponowane są bez kaptura oraz w nieco krótszej wersji niż te, które przeznaczone są do stosowania w zimowe wieczory we własnym domu. Niektóre szlafroki mają dodatkowe kieszonki, niektóre są ozdobione haftem. Te grubsze posiadają zazwyczaj mniejszą gramaturę. Idealny dla swoich potrzeb produkt znajdzie bez żadnego problemu dowolna kobieta. Są one ciepłe oraz bardzo delikatne nawet dla cery wrażliwej. Dla takich klientek w sprzedaży są szlafroki hipoalergiczne oraz antybakteryjne. Grube oraz puszyste produkty zapewniają doskonały wypoczynek w domowym fotelu. Do najbardziej popularnych surowców zalicza się włókno z bawełny albo stuprocentową bawełnę. Włókno chłonie wilgoć o czterdzieści procent lepiej niż tylko bawełna, więc często stosuje się również gwarantującą miękkość bawełnę z mieszanką różnorodnych włókien.

W wypadku szlafroków dla mężczyzn wykorzystywane są często analogiczne materiały, ponieważ oni również lubią relaksować się w wygodnych warunkach. Do tworzenia szlafroków dla mężczyzn wykorzystuje się włókna bambusowe czy też czesaną bawełnę.

Włókna, które są wykonane z surowca o nazwie mikro bawełna są niezwykle chłonne i mogłyby zachowywać swój odcień przez bardzo długi okres czasu. Barwa szlafroków dla tej grupy klientów jest ciemniejsza i stonowana.