Wybieramy śpiochy dla maleństwa

Przygotowywanie wyprawki dla noworodka wiąże się z mnóstwem dylematów. Zazwyczaj mama zaczyna od kupna śpioszków dla swojego maleństwa. Wtedy pojawiają się pytania – jakie śpiochy kupić, w jakim rozmiarze i ile ubranek wystarczy?
Nierzadko w szale zakupów kobieta, która wyczekuje przyjścia na świat swego pierwszego dziecka kupuje zbyt wiele ubranek dla noworodka, w końcu wszystkie są tak słodkie, że wprost nie można się im oprzeć.

marzenia
Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, nie ma jeszcze tego doświadczenia, a więc z troski o maleństwo kupuje zdecydowanie więcej niż potrzebuje, aby nie martwić się, że nie będzie miała w co ubrać ukochanego dziecka. Trzeba pamiętać, że nigdy do końca nie wiadomo jaki rozmiar będzie miało dziecko. Możemy próbować to określić na podstawie badania USG oraz dziedzicznych cech. To nie zmienia faktu, że natura potrafi zaskoczyć, dlatego śpiochy dla niemowląt należy kupować rozważnie – śpioszki dla niemowląt.

Jeżeli po porodzie okaże się, że może zabraknąć ubranek w odpowiednim rozmiarze, zawsze młodych rodziców uratuje sklep internetowy dla niemowląt. Świeżo upieczona mama może zamówić piękne i idealnie pasujące ubranka z dostawą do domu nawet na drugi dzień, więc może być spokojna, że maleństwu w takim przypadku niczego nie zabraknie. Kompletując ciuszki dla maleństwa musimy zwrócić szczególna uwagę nie tylko na rozmiar oraz ilość, ale także to z jakiego materiału uszyte są śpiochy. Skóra takiego maleństwa jest bardzo wrażliwa, więc trzeba używać jedynie przyjemnych w dotyku i nieuczulających tkanin – sprawdź to w sklepie dla niemowląt.

Najlepiej sprawdzą się ciuszki uszyte z czystej bawełny (100%). Zakupione ciuszki dla noworodka należy wybrać w hipoalergicznym płynie, wypłukać oraz wyprasować.