Oczekujesz potomka – przygotuj się!

Osoby spodziewające się dziecka powinny właściwie się przygotować na jego przyjście na świat. Muszą sobie poradzić z wieloma sprawami, zarówno związanymi z reorganizacją mieszkania jak i ze skompletowaniem wyprawki no i naturalnie bardzo istotne, aby w tym gąszczu spraw nie umknęła radość z oczekiwania na potomka. Aby się w tym wszystkim nie pogubić należy spisać listę i przez cały czas ciąży powoli i systematycznie odkreślać z niej kolejne punkty.

Niezwykle istotne jest przygotowanie domu. Trzeba podjąć decyzję, czy dziecko od początku będzie miało własny pokoik, czy może przez pierwszy okres tylko odrębny fragment w sypialni rodziców. Jeżeli zdecydują oni, że konieczne jest odmalowanie ścian, to pierwsze miesiące ciąży to najlepszy czas. Po narodzeniu dziecka nikt nie będzie nawet myślał o malowaniu ścian. Trzeba także nabyć łóżeczko, może jeszcze jedną komodę czy półkę. Ważne jest by krytycznym okiem popatrzeć na mieszkanie i wtedy podjąć decyzję.

Autor: www.babymama.pl

Druga sprawa – akcesoria dla dzieci . Pajacyki, koszulki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Wiadomo, że także pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego sporo, warto więc zapytać znajomych, którzy mają dzieci co się przydaje. Oczywiście oczekując na przyjście na świat malucha musimy liczyć się z wydatkami. Wyprawka, mebelki, opieka lekarska – wszystko kosztuje. To przykre, ale w Polsce poród w komfortowych warunkach także wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i trzeba o tym pamiętać i zaplanować wydatki tak, żebyśmy nie wylądowali pod kreską.

Jest jednak rzecz, o którą zupełnie nie powinniśmy się martwić. natychmiast po pojawieniu się dziecka nasz dom zapełni się pluszakami, klockami, lalkami…Zabawki dla niemowląt to najczęściej przynoszone przez bliskich i znajomych prezenty. Zapamiętajmy jednak by wygospodarować półkę lub zakupić skrzynię na te wszystkie przedmioty, w innym wypadku zgubimy się pod morzem książeczek, misiów, samochodów i innych wspaniałych podarunków dla naszego malucha. Warto zwracaća uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoiku czy kąciku dziecka miała określone miejsce. Organizacja to podstawa. Uchroni nas przed nerwowym poszukiwaniem kremu w czasie zmiany pieluszki, albo smoczka, czy śliniaczka . Oczekiwanie na dziecko to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.