W jaki sposób przygotować się do komfortowego karmienia niemowlaka, żeby odbywało się to bez stresu?

Kupienie odpowiedniej wyprawki dla maluszka jest oczywiście sprawą trudną. Z tej przyczyny chciałam przedstawić kilka podpowiedzi dotyczących sprzętu do karmienia.
Oczywiście każda mama wie, że najkorzystniej jest karmić dziecko piersią.

Warto jednakże wziąć pod uwagę to, że z jakiś przyczyn może się nie udać. Również mama karmiąca piersią powinna posiadać w domu awaryjną butelkę – na wypadek, gdyby przyszło jej zostawić szkraba na kilka godzin, kiedy to ktoś będzie je karmił odciągniętym przedtem mlekiem.

aranżacja3
Źródło: lampyilampki.pl
O zakup dobrej butelki najlepiej zadbać przed porodem – aby później w razie konieczności nie biegać niespokojnie w poszukiwaniu tej najlepiej pełniącej zadanie. Można pomyśleć – prosta rzecz – butelka i już.
pomieszczenia
Autor: TheUglySweaterShop.com
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę znużenie po porodzie i nieprzespanych nocach warto jednak zapewnić sobie komfort karmienia, które ma miejsce wiele razy na dobę.
Ja zdecydowanie polecam butelki avent. Są one wzorowane na budowie kobiecej piersi – chodzi o to, by karmienie było jak najbardziej naturalne, a niemowlak dał radę się łatwo przyssać. Butelki avent usprawniają łączenie karmienia butelką z karmieniem piersią. Smoczki są szerokie, o naturalnym kształcie, płatki znajdujące się w ich środku zwiększają jego miękkość i giętkość bez ryzyka zapadania się ścianek. Wygodny kształt umożliwia maluchowi samemu złapanie butelki avent – pamiętajcie, iż wasz niemowlak będzie się bardzo prędko rozwijał i już niebawem zacznie próbować sam chwytać!
należy też zadbać o łatwe przygotowanie pokarmu. Mając własne mleko trzymane w lodówce bez zwłoki uzyskamy należytą temperaturę, kiedy z pomocą przyjdzie nam podgrzewacz do butelek avent. Ważną jego cechą jest, że pracuje szybko i równomiernie, zapobiega uzyskaniu zbyt ciepłych produktów. Wystarczy wybrać ustawienie, korzystając ze specjalnej tabeli, która wskaże nam ile czasu zajmie proces grzania. Ważne jest, żeby mleka nie poddać działaniu za dużej temperatury, co mogłoby źle wpłynąć na jego jakość. Podgrzewacz do butelek avent nadaje się także do rozmrażania mleka.
Niemowlę rośnie, zaczynamy podawać mu inne pokarmy.

Słoiczek wyciągnięty z lodówki możemy rzecz jasna podgrzać w gorącej wodzie, ale podgrzewacz do butelek avent zrobi to o wiele lepiej.
Opieka nad niemowlakiem to trudne wyzwanie. Należy je sobie upraszczać przy pomocy specjalnie do tego wymyślonych narzędzi.