Odpowiednie nakrycie głowy dla maluchów

Z pewnością każdy rodzic doskonale zna uczucie ciągłego lęku wiążącego się z ubieraniem niemowlaka – czy jest mu odpowiednio ciepło. Dziecko praktycznie nie komunikuje nam swoich uczuć, musimy niejako je odgadywać.

Zabawka Fisher Price
Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Pomocne w wyborze najdoskonalszych ubrań dla malucha będzie kupowanie jedynie produktów sprawdzonych marek.
Powiada się, iż ogromna większość ciepłą ucieka przez głowę. Sporo w tym racji – osoby, jakie zimą nie noszą czapek nie tylko znacznie szybciej się wychładzają, lecz również są o wiele bardziej podatni na wszelakie infekcje. Wszyscy powinniśmy skorzystać z tego typu odzieży, a już na pewno dzieci, szczególnie te najmłodsze. Czapka dla noworodka to po prostu konieczność w każdej wyprawce. Bez względu na to w jakiej porze roku rodzi się nasze dziecko, czapeczka jest nieodzowna zawsze – zimą ochrania przed niskimi temperaturami, wiosną przed powiewami wiatru, a latem – przed przegrzaniem. Ważne jest aby kupować jedynie produkty pochodzące ze sprawdzonego źródła, by nabywać odzież dla niemowląt znanych marek. Takie ubrania, również czapeczki, kosztują ciut więcej, lecz jedynie wtedy mamy pewność, iż są one uszyte z najwyższej jakości bawełny, jaka z kolei gwarantuje maluchom komfort noszenia i nie powoduje jakiegokolwiek uczulenia, otarcia, wysypki. Bawełna to poza tym tkanina o doskonałej przepuszczalności – pozwala skórze oddychać.
Kompletowanie wyprawki dla dziecka opłaca się rozpocząć jak najwcześniej – mamy wtedy nie tylko gwarancję, iż zdążymy przed porodem, lecz także na kupienie naprawdę interesujących rzeczy.

W sklepach da się kupić niemalże wszystko, trzeba jednak dobrze poszukać, poświęcić na to odrobinę czasu. Można przykładowo wyszukać fikuśne czapki dla chłopców, stylowe kapelusiki dla dziewczynek i znacznie więcej. Opłaca się zainwestować w wysoką jakość.