Odpowiednia wyprawka dla bobasa

Okres przygotowań do narodzin pierwszego potomka to jeden z przyjemniejszych momentów w życiu każdej rodzicielki. Kobiety przepadają za zakupami, zaś uzupełnienie wyprawki niemowlęcej łączy się z eskapadami do sklepów.

impreza urodzinowa
Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wprzódy zaplanować jakie mebelki, akcesoria, kosmetyki i ubranka będą noworodkowi potrzebne. Wreszcie możesz zakupić te ładne różowe śpioszki, buty skórzane dla dzieci, barwne grzechotki i pościel w misie – czytaj o butach skórzanych dla dzieci ! Jednakże zamiast wkładać do wózka cały asortyment dziecinnego działu w hipermarkecie, lepiej się wpierw zastanów, co będzie konieczne twojemu noworodkowi. Wbrew pozorom uzupełnienie wyprawki nie jest wcale proste. Nigdy do końca nie wiemy, jak wiele dzidziuś będzie mierzył. Niekiedy również rodziciele nie znają płci malca.

hurtownia z zewnątrz
Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com
Łóżeczka posiadają standardową wielkość i w zasadzie malutko się od siebie różnią, np. jedne posiadają szufladę na pościel, a inne nie. Dobór zależy od warunków mieszkaniowych familii. Ważne jednakże, by pierwszy mebelek posiadał regulowaną wielkość materaca (im dziecko starsze, tym niżej powinno leżeć) i wyjmowane dwa środkowe szczebelki (gdy berbeć podrośnie, będzie mógł samodzielnie wychodzić z łóżka). Materacyk z reguły nabywa się oddzielnie a jego dobór jest trudniejszy. Medycy radzą, ażeby był dość twardy jak też płaski. Przewijak – to ważny element ekwipunku dziecinnego kącika. Jest to miejsce służące do odziewania berbecia jak też zmiany pieluchy. Musimy zadecydować, czy kupić nakładany, który umieszcza się na łóżeczku, czy może – jeśli jest odpowiednio wiele miejsca w pokoiku – komodę z przewijakiem.

To bardzo wygodne wyjście, bo mamy pod ręką szuflady jak też półki z ubrankami i pozostałymi rzeczami koniecznymi do pielęgnacji szkraba – poduszka rogal. Poduszka rogal jest bardzo pomocna w trakcie karmienia.