Najbardziej znane metody przedłużania włosów

Dużo kobiet chciałoby posiadać piękne, długie włosy. Nie zawsze jednak posiadamy niezbędną ilość cierpliwości na to, żeby czekać aż urosną. W takich okolicznościach najlepszym sposobem okazuje się być przedłużanie włosów.

Trzeba jednak przekonać się, jak przedłużać włosy, by zachować piękno i zdrowie włosów przez cały czas.
Sposoby przedłużania włosów najczęściej dobierane są przez fachowych fryzjerów, którzy potrafią idealnie doradzić, który z nich okaże się odpowiedni dla nas. Obecnie istnieje przynajmniej kilka różnorakich metod przedłużania włosów. W niektórych metodach stosowane są specjalne kleje i spoiwa, jakie jednak dla bardzo wielu kobiet okazują się za bardzo szkodliwe dla ich włosów i skóry głowy. Powinniśmy więc przed wyborem ostatecznej metody poznać wszystkie dostępne możliwości.
Jedną z bardzo często praktykowanych metod jest przedłużanie włosów stopniowo, poprzez doczepianie następnych delikatnych kosmyków włosów. Metoda ta jednak jest niezwykle pracochłonna, a sam proces przedłużania włosów trwa niezwykle długo. Oprócz tego wysoki jest także koszt przedłużania włosów w taki sposób.
jak przedłużać włosy
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
sposoby przedłużania włosów
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Innym sposobem jest przedłużanie włosów metodą keratynową. Złączenie włosów możliwe jest poprzez spoiwo stworzone na bazie keratyny, czyli naturalnego białka będącego składnikiem włosów. Spoiwo to jest stosunkowo bardziej bezpieczne aniżeli syntetyczne kleje, które bardzo często mogą być groźnie zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy. Keratyna nie uszkadza struktury włosów i nie wchodzi w reakcje ze skórą.
Istnieje bardzo wiele różnorakich metod przedłużania włosów naturalnych. Nie znaczy to jednak, że tego typu zabiegowi może bez zbędnych problemów poddawać się każdy. Kobiety, które posiadają niezwykle delikatne i słabe włosy, powinny raczej zrezygnować z tej metody na długie włosy. Osoby, które poddadzą się tym zabiegom, powinien mieć na uwadze fakt, że efekty z przedłużania włosów mogą utrzymywać się jedynie od dwóch do sześciu miesięcy.

W tym okresie bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja długich włosów, a w szczególności przedłużonych pasemek, żeby nie odpadły zbyt wcześnie. To jest jedyny sposób na to, aby nasze włosy bez względu na zabiegi prezentowały się świetnie.