Kiedy dziecko zjawia się w domu dobrze jest pomyśleć o poduszce

To cudny czas, kiedy niemowlaczek pojawia się w rodzinie. Warto mieć przyszykowane wszelkie niezbędne akcesoria, by zapewnić dziecku oraz matce potrzebny komfort.
Jeśli pragniemy karmić dziecko piersią, warto pomyśleć o odpowiedniej poduszce.

Możemy wykorzystać zwyczajną poduszkę, jednak, gdy kupimy tę uszytą właśnie do karmienia, będziemy mieć gwarancję, że będzie dobrze maluchowi i mamusi. Jest sporo poduszek. Istotne jest to, aby wytypowana poduszka do karmienia posiadała właściwą wielkość. Nazbyt mała może sprawić, iż dzieciątko będzie się czasem z niej zsuwało. Powinna być także usztywniona, co zagwarantuje maluchowi stabilne oparcie podczas karmienia. W nazbyt miękkiej poduszce ciałko dziecka będzie się zsuwało do środka. Tak może się dziać w trakcie używania zwyczajnych poduch.
poduszki do karmienia
Źródło: pixabay
zabawki dla niemowląt
Autor: pontipino.pl
Źródło: pontipino.pl
Oczywiście tak samo istotny jest materiał z którego wyprodukowana jest poduszka do karmienia. Winien być on przyjemny w dotyku oraz mieć wszelkie niezbędne atesty. Materiał powinien być dodatkowo antyalergiczny. Jeżeli idzie o wypełnienie poduszki, istotne jest, by nie było go zbyt mało. Najkorzystniejsze są włókna sylikonowe, mające odpowiednią sprężystość i przepuszczające powietrze. Można również wybrać poduszki zrobione z pianki. Będą one dość sztywne, komfortowe dla malucha i nie szeleszczą przy ruchach dziecka, jak robią to poduchy wypełnione styropianem. Zatroszczmy się również o odpowiednią wysokość danej poduszki. Pamiętajmy dodatkowo o tym, aby wytypowana poducha posiadała zdejmowany pokrowiec, który możemy swobodnie wyczyścić.

Jak widać wiele mamy parametrów o które należy zatroszczyć się wybierając poduszkę do karmienia. Jest to jednak wybór istotny a więc należy go dokonywać rozważnie.