Jakie zabawki nabywać dzieciom?

Maluchy lubią zabawki, jednak ich kupno stanowi dla wielu rodzicieli ogromne wyzwanie.
Pragną, by zabawki spełniały funkcję edukacyjną, ale równolegle jest dla nich istotny estetyczny aspekt przedmiotów, jakimi zabawiają się ich dzieci.

Laktator elektryczny
Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
rozwiązanie
Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Które zabawki edukacyjne dla maluchów godne są polecenia? Czy rzeczywiście powinniśmy kupować inne zabaweczki dla dziewczynek, natomiast inne zabawki dla młodzików?
Zabaweczki dla dzieci nie mogą być jedynie atrakcyjne wizualnie. Muszą także spełniać sztywne wymogi bezpieczeństwa. Obiekty powinny nie jedynie kształtować wyobraźnię, motorykę oraz funkcje poznawcze, ale też nie stanowić niebezpieczeństwa dla malucha. Nabywając zabawki, zwróć uwagę na to, czy nie mają małych części, które dziecko może połknąć, wetknąć do nosa albo ucha. Również niedokładne wykonanie dyskwalifikuje zabawkę.
dzieci
Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularne zabawki dla dziewczynek to naturalnie lale. Wielu rodzicieli nie zdaje sobie jednakże sprawy z edukacyjnej funkcji zabawy lalami. Dziewczynki uczą się ubierania oraz rozbierania, a również rozwijają umiejętności motoryczne przez manipulowanie niewielkimi ubrankami. Do tego dziewczynki uczą się społecznych zachowań poprzez zabawę z innymi maluchami. Nie znaczy to jednakże, że lalki są wyłącznie dla dziewczynek. Wielu z chłopców lubi przebierać lalki a także bawić się w dom, a niejedna dziewczynka entuzjastycznie ściga się samochodzikami. Zabawki sprawiają dzieciom ogrom radości.

Mogą one godzinami zabawiać się jedną rzeczą, natomiast ukochany miś przeważnie towarzyszy dziecku niemal wszędzie. Zakup idealnej zabawki nie jest zbyt trudny, starczy zastosować się do naszych wskazówek.