Jakie reguły należałoby stosować przy praniu i suszeniu ubrań z delikatnych surowców?

Czy też wiesz jak mógłbyś wykonać niewielką niespodziankę swemu kilkuletniemu synkowi? Oczywiście można by zakupić jemu jakąś zabawkę, ale być może już pora, ażeby rozpocząć go powoli odczytywać jak niewielkiego faceta?
Twierdzi się, że to nie szata zdobi osobę ludzką, wszakże czy nie ma od tej niepisanej zasady żadnych wyjątków? Oczywiście, że są.

szlafrok chłopięcy
Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomitym na to dowodem może zostać stylowy szlafrok chłopięcy w np. odcieniu granatowym. Miast wścibskich samochodzików mógłby posiadać standardowe przybrania w formie pasków lub umieszczonych po wewnętrznej stronie wzorów. W wypadku tego typu odzienia bardzo istotny jest także materiał, z jakiego został utworzony taki szlafroczek. Często bywa to 100 procentowe mikrowłókno poliestrowe lub bawełna. Jeżeli idzie o kolorystykę, to dużo jest uwarunkowane od wieku dziecka, jednak ogólnie jest wiadome, że płeć męska woli odzież w mniej wyrazistych barwach.
Oczywiście w przypadku wrażliwych tkanin należy pamiętać o fundamentalnych regułach takich jak pranie z odzieżą w podobnych kolorach, przy czym pierwszych kilka prań wręcz osobno, ażeby nie pofarbować innych znajdujących się w pralce rzeczy. Niekiedy nie winno się także takiego ubrania jak szlafrok chłopięcy wybielać, prasować lub prać na sucho. Jeśli planujemy go suszyć w pralkosuszarkach, należałoby pamiętać o niniejszym, żeby do jego suszenia nie używać zbytnio wysokiej temp.

Jeśli będziemy zachowywać te zasady nie wyłącznie do takiego ubrania jak szlafrok chłopięcy, to na pewno będziemy się długi czas cieszyć z dobrego stanu należącego do nas odzienia.