Jaki jest dobry sposób, by zorganizować maluchom zajęcia?

Bywa, że myślimy o tym, w jaki sposób zagospodarować naszym pociechom czas. Nie jest łatwo wymyślić zabawę dla swoich dzieci. Warto czasem trochę się napocić, żeby dziecko rzeczywiście było zadowolone. Tak, więc dobrze pomyśleć o nagrodzie dla maluchów. Jednak skąd wziąć nagrody?

Zabawa na świeżym powietrzu
Autor: vladbusuioc
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej sprawdzić w Internecie, jakie są konkursy dla dzieci. Możemy opowiedzieć naszym pociechom, że jest organizowany konkurs i co można wygrać. Dzieci będą miały większa motywację i zechcą rywalizować (ciekawy link). Zdrowa współzawodnictwo to świetny pomysł na właściwy rozkwit dzieciaka. Warto jest wyszukać konkurs z nagrodą gwarantowaną. To znaczy nawet, jeśli dziecko nie znajdzie się na podium to i tak otrzyma jakiś prezent. Dziecko nauczy się przez udział w konkursach, że nie zawsze można wygrać, ale na pewno warto jest się starać. Konkursy dla dzieci to genialny sposób na to, by dać dziecku do zrozumienia, że jeśli chce się wygrać, chce się być najlepszym to trzeba się starać i poświęcić czas na konkretne zadanie. Nic nie dostaje się ot tak po prostu.

Wspaniałe obrazki

Rodzina w ogrodzie
Autor: Mosman Council
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa, że nasze dzieci przynoszą nam dyplomy ze szkoły. Okazuje się, że nasza pociecha otrzymała dyplom za wzięcie udziału w konkursie. Szkoły organizują konkursy plastyczne dla dzieci, każdy uczeń może brać udział w takim konkursie. To naprawdę ciekawa sprawa. Dzieci mogą zaprezentować, na co je stać. Co ważne robią to tylko w sytuacji, jeżeli naprawdę chcą brać udział w konkursie. Nie ma obowiązku wzięcia udziału w tego typu konkursie. W szkołach jest również wiele innych konkursów. Warto jest również poszukać jakiś fajnych konkursów w Internecie. Przez, to nasze dziecko zyska dodatkowe zajęcie. Zamiast siedzieć przed laptopem będzie mogło usiąść do stolika z kredkami i tworzyć prace na konkurs. Jeśli nasze dziecko naprawdę lubi malować to warto kształtować jego pasję. A jeśli będzie otrzymywało nagrody lub wyróżnienia na konkursach plastycznych to dobrze byłoby zainwestować w jego zdolności. Konkursy plastyczne dla dzieci pozwalają wychwycić prawdziwy talent. Zamiast zapisywać dziecko na piłkę siatkową może lepiej dać mu rysować (więcej informacji). Pamiętajmy, żeby nie zmuszać dziecka do aktywności, która, go nie interesuje. Warto znaleźć coś, co rzeczywiście zainteresuje naszą pociechę.