Jak przygotować się na narodziny potomka?

Pary spodziewające się maluszka powinny właściwie się przygotować na jego przyjście na świat. Będą musiały sobie dać radę z wieloma kwestiami, zarówno związanymi z przeorganizowaniem mieszkania jak i z zakupami no i oczywiście bardzo istotne, aby w tym natłoku nie uciekła radość z wyczekiwania potomka. Żeby się w tym wszystkim nie zgubić dobrze jest zrobić listę i przez cały okres |ciąży powoli i systematycznie wykreślać z niej kolejne pozycje.

Bardzo ważne jest przystosowanie domu. Trzeba zdecydować, czy dziecko od razu będzie miało swój pokoik, czy może przez pierwszy okres tylko wygospodarowany kącik w sypialni rodziców. Jeśli zdecydują oni, że potrzebne jest odmalowanie ścian, to początek ciąży to najwłaściwszy czas. Po narodzinach dziecka nikt nie będzie nawet myślał o malowaniu mieszkania. Należy też zakupić łóżeczko (oraz fajny komplet pościeli -> ), może jeszcze jedną komodę czy półkę. Ważne jest by chłodnym okiem spojrzeć na mieszkanie i wtedy zadecydować o ewentualnych zmianach.

Zabawa dziecka zabawką edukacyjną
Autor: Collin Harvey
Źródło: http://www.flickr.com

Śpioszki, bluzeczki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Oczywiście także pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego dużo, dobrze jest więc zapytać przyjaciół, którzy mają dzieci czego używali. Oczywiście przygotowując się na przyjście na świat dziecka należy liczyć się z kosztami. Wyprawka (np. ), mebelki, opieka lekarska – wszystko kosztuje. To przykre, ale w naszym kraju poród w wygodnych warunkach także wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i trzeba o tym pamiętać i rozłożyć wydatki tak, abyśmy nie wylądowali pod kreską.

Spanie na zawołanie
Autor: Alphanova
Źródło: Alphanova

Jest jednak coś, o co absolutnie nie powinniśmy się martwić. Od razu po narodzinach nasz dom zapełni się misiami, klockami, lalkami… Zabawki dla dzieci to najczęściej przynoszone przez rodzinę i znajomych prezenty. Zapamiętajmy jednak by wygospodarować półkę lub kupić skrzynię na te wszystkie przedmioty, inaczej zginiemy pod morzem książeczek, misiów, samochodów i innych fantastycznych prezentów dla naszego malucha. Należy zwrócića uwagę na to, żeby każda rzecz w pokoiku czy kąciku dziecka miała określone miejsce. Organizacja to podstawa. Uchroni nas przed nerwowym poszukiwaniem kremu w czasie zmiany pieluszki, albo smoczka, czy śliniaczka. Czekanie na narodzina dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy odrobinie organizacji.