Efektywne czytanie w języku angielskim – praktyczne rady

Istnieje wiele sposobów, dzięki jakim możemy podnieść skuteczność naszego czytania po angielsku. Poniżej odkryjecie najciekawsze z nich.
Zawsze miej przy sobie słownik polsko-angielski.

Zasada ta jest chyba najważniejsza wśród tych, jakie wyszczególnimy. Nieomalże w każdym tekście, jaki zdecydujemy się przeczytać w języku angielskim, odkryjemy słówka a także frazy, z którymi uprzednio się nie spotkaliśmy. Aby nauka – nauka włoskiego Warszawa – czytania szła nam dobrze oraz aby dobrze pojąć odczytywany tekst, powinniśmy rozwiać wszelkie wątpliwości co do ich znaczenia. Nieważne, czy sięgniemy po konwencjonalny leksykon z papieru, czy też translator elektroniczny albo w postaci aplikacji na naszym smartfonie albo tablecie – istotne, by dzięki niemu wyjaśnić słówko, z jakim spotykamy się po raz pierwszy. Zwracajmy uwagę na niuanse językowe tj. gry słowne. Angielski cechuje się mnogością tzw. gier słownych, których ilość w tekście może przewyższać ilość ich odpowiedników w polskim języku. Jest to ciekawe językowe narzędzie, dzięki któremu autor uzyskuje unikalny rezultat, który może mieć wpływ na interpretację odczytywanej przez nas treści.
nauka czytania
Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
hot wheels
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka (www.naukajazdy.cogito.edu.pl) czytania jest o wiele bardziej efektywna, kiedy usiądziesz wygodnie oraz będziesz czytał zrelaksowany. Jeśli jesteśmy odprężeni, przyswoimy więcej z czytanej treści, aniżeli jeżeli odczytujemy w stresie, czy też kiedy jesteśmy poddenerwowani.

Należy sięgnąć po lekturę wtenczas, kiedy mamy na to ochotę, a nie wtenczas, kiedy musimy. Odczytując z przymusu będziemy myśleć o czymś innym, natomiast większość materiału ulotni się niepostrzeżenie.