Dzieci to najcudowniejszy skarb dla każdego rodzica i dlatego chcą oni troszczyć się o ich zdrowy i właściwy rozwój

Jeżeli jakaś mama dba o zdrowie dziecka i przygotowuje mu pyszne obiadki, to zapewne również chce czuwać nad prawidłowym rozwojem psychicznym i daje mu te rzeczy, które stymulują jego rozwój.
Niejeden rodzic pragnie dla swojego maleństwa tylko tego, co najlepsze.

dziecko - odwzorowanie
Autor: Adam Tas
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój Małego Pirata
Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Dba o jego zdrowie – http://hipokrates-olesnica.pl/ i nie daje mu do jedzenia fast foodów, a także zamawia rzeczy regularnego użytku, z którymi dziecko będzie miało kontakt. Głównie chodzi rzecz jasna o ciuszki oraz zabawki. Ciuchy powinny być wyłącznie z naturalnych dzianin. Zabawki tak samo. Niemowlak dosyć często bierze je do ust – ślini je oraz gryzie. Nie możemy pilnować dziecka w każdej sekundzie. Ponadto, nie o to chodzi, żeby podarować dziecku zabawkę, przed którą jesteśmy zmuszeni go strzec. Jeżeli już wręczamy kajtkowi jakikolwiek prezent, to niech będzie ona najlepszej jakości. Musi też mieć stosowne certyfikaty, które poświadczą, że nie może ona zaszkodzić naszemu niemowlakowi. Jeśli zabawka jest drewniana, to przykładowo nie może być polakierowana farbą, która może zawierać szkodliwe substancje oraz metale ciężkie. To niezwykle ważne. Możemy niekiedy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale mimo wszystko należy się zainteresować tym tematem, ponieważ chodzi przecież o zdrowie (zadbaj o swoje zdrowie z stomatologia-rabien.pl) naszego oseska.

Zabawki, które są wykonane z innych tworzyw niż drewno, też muszą być przyjazne dla dzieci. Silikon lub plastik też powinien być wolny od wszelkich toksyn.