Dzieci są dla rodziców najcudowniejszym skarbem i z tego powodu zawsze pragną dla nich wszystkiego, co dobre – także najlepszego przedszkola

Przez pierwszy rok życia dzidziusia mama spędza razem z nim w domu każdą godzinę, ponieważ ma urlop macierzyński. Po upływie tego okresu jednak szkrab musi wyjść do ludzi i nauczyć się funkcjonowania w grupie rówieśników.
Kiedy nasze ukochane dziecko jest już na tyle duże, żeby zapisać je do przedszkola, to z reguły przeżywamy to mocniej aniżeli ono.

przedszkole
Autor: Cheryl
Źródło: http://www.flickr.com

Maluch raduje się, że będzie miał możliwość bawić się z innymi dziećmi (w szczególności jeżeli jest jedynakiem), a rodzice przeżywają już jego przedszkolne przyjaźnie i prawdopodobne choroby. By wyszukać odpowiednie przedszkole warto zasięgnąć informacji od przyjaciół, którzy już przerobili cały ten proces lub usiąść z laptopem na kolanach i czytać opinie o rekomendowanych placówkach. W wyborze najlepszego przedszkola może nam pomóc kilka kwestii. Najważniejsze jest jedzenie – jak będą karmić nasze dziecko. Należy zainteresować się czy przedszkole ma swoją kuchnię czy katering i jak wygląda przykładowe menu na cały tydz. Trzeba przeanalizować czy podawane jedzenie jest wartościowe czy raczej niezdrowe. Drugą kwestią wydaje się być wielkość grup – dobrze byłoby, żeby były one małe. Kolejna ważna sprawa to posiadanie swojego placu zabaw. Powinniśmy sprawdzić czy jest on ogrodzony i jak interesujące znajdują się w nim urządzenia.

Pamiętajmy, że jesienią i wiosną dzieci będą spędzać tam mnóstwo czasu, zatem nie powinny się nudzić. Ostatnią kwestią, ale nie mniej istotną, jest personel – powinien być on miły, cierpliwy oraz profesjonalny.