Czym sugerować się wybierając przewijak i jaki będzie najwygodniejszy dla Twego maluszka?

Przewijając malutkie dziecko opiekunowie powinni posiadać w pobliżu wszystkie konieczne rzeczy jak przykładowo pieluchy lub kremy na odparzenia. Dlatego należałoby zorganizować w mieszkaniu specjalne stanowisko, w jakim rodzice mogliby przewijać dziecko szybko i zręcznie.
Jeżeli chcemy przewijać dziecko szybko, powinniśmy w sklepie spytać jakie mają do sprzedaży przewijaki.

przewijaki
Pragnąc właśnie na tego typu przyrządzie przewinąć niemowlaka, trzeba go położyć na nim i rozpiąć jemu ubranie. Potem trzeba rozpiąć pieluchę. W wypadku, kiedy dziecko zrobiło w pieluszkę, należy je dokładnie umyć oraz usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Prawidłowo wybrany przewijak, usytuowany na wygodnej wysokości zezwoli na przebranie noworodka w komfortowej pozycji bez stałego nachylania się, co ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup.
apartament z tarasem
Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
rodzice mogą wybrać różne przewijaki, które różnią się wyglądem i sposobem montowania. Taki przewijak może być wyłącznie nakładką na łóżeczko, mieć własny stelaż albo być złączony np. z komodą. Niektóre z nich mogą także mieć zagłówek, a co poniektóre z nich są nawet profilowane. Takie przyrządy są powleczone specjalną folią lub ceratą, a do takich wersji zaleca się stosowanie prześcieradła lub pieluchy tetrowej, gdyż cerata jest zimna.

Wielokrotnie opiekunowie zastanawiają się czy przewijak jest konieczny? Nie jest on koniecznym elementem wyprawki dla dzidziusia, jednak z drugiej strony opiekunowie mogą stworzyć specjalny kącik do przewijania, w którym będą mieć wszystkie potrzebne przedmioty.