Czym jest Melissa and Doug, co robi ta spółka i kto jest ich klientami?

Nie od dzisiaj wiadomo, iż jedną z bezkonkurencyjnych metod kształcenia ludzi, szczególnie tych najmłodszych okazuje się być edukacja poprzez zabawę. Jednak zabawki potrafią być niestety, bardzo niebezpieczne, jeżeli były wyprodukowane np. z surowców nie przewidzianych do takiego typu używania.
Dlatego także należy zwracać specjalną baczność nie wyłącznie na walory dydaktyczne zabawek, lecz także na prawdopodobne niebezpieczeństwo jakie mogłoby zostać z niniejszym związane.

powiększenie - prezent
Autor: barnimages.com
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi przykładowo o to, aby (jeżeli zabawka jest z plastiku) surowiec nie okazał się być zbytnio delikatny albo jeżeli taki przedmiot pokryty jest farbą, to ażeby nie była ona toksyczna. A jeżeli jeszcze dodatkowo tego typu zabawki posiadają duże zalety edukacyjne, to zdają się być to zabawki idealne. I takie okazują się być także wszystkie Produkty firmy Melissa and Doug, jakich (co warto zaznaczyć) jest w ofercie przeszło 2000. firma ta produkuje je od ponad dwudziestu wiosen i spełnia wszelakie standardy bezpieczeństwa obowiązujące na tego typu rynkach jak północnoamerykański, europejski czy azjatycki.
melissa and doug
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wzorcowe zabawki firmy Melissa and Doug to magnetyczne układanki uczące poławiania rybek czy też insektów, typowe zabawki do piaskownicy, zatem łopatka lub wiaderko oraz np. wszelakie zdrapywanki.

Spółka Melissa and Doug posiada w swojej palecie zabawki dla dzieciaków w różnym wieku: od najmłodszych do tych już nieco starszych. Warto wspomnieć, że wszystkie cechują się dużą dbałością wykonania, bezpieczeństwem używania i wysokimi standardami edukacyjnymi.