Bezpieczeństwo i wygoda niemowlaka – w jaki sposób usprawnić jego przewijanie?

Pielęgnacja małych dzieci nie jest prosta. Co dobrze jest kupić do mieszkania, żeby przebiegała zawsze bezpiecznie dla maluszka? Jak powinna wyglądać toaleta w miejscu publicznym dostosowana do oczekiwań młodych rodziców?

niemowlę
Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com
Zmienianie pieluchy niemowlęcia wymaga dużej precyzji. Maluch często przebiera nóżkami, więc ulokowanie go na śliskim podłożu może okazać się niebezpieczne. Z pomocą rodzicom mogą przyjść sprzedawcy przewijaków dziecięcych, które usprawniają przewijanie, oferując bezpieczeństwo malucha i większy komfort rodzicom zarówno w domowym zaciszu i przestrzeni publicznej.

Przewijaki dziecięce to rodzaj nasady ze szczególnymi podporami i miękkimi małymi materacami. Mama i tata mogą ułożyć je na szafce lub łóżku, by łatwiej przewinąć dziecko. Będą nieodzowne też podczas wypadów na przykład do gości albo knajpy. Ze względu na podparcia, przewijaki dziecięce nie ślizgają się i stabilizują maluszka – sprawdzone przewijaki dziecięce. Dodatkowo są lekkie i praktycznie w transporcie. W każdym pomieszczeniu znajdzie się element umeblowania, na którym da się je ulokować. Warstwy wierzchnie przewijaków wykonane są z ceraty
niemowlę
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

lub materiału frotte.

Są miękkie, bezpieczne dla delikatnej skóry malucha, a co więcej szybko można je wymienić, dzięki czemu zapewniają sterylne warunki. Przewijaki dziecięce są dostępne w różnorakich wariantach – od nakładek na na przykład komody aż po konstrukcje na kółkach, które szybko mogą być przesuwane po pokoju, a ich wysokość- da się ustawić w zależności od wzrostu rodziców. Za sprawą szerokiej oferty przewijaków można kupić idealny przewijak do domu, jak również stanowiący wyposażenie toalet publicznych. Także ceny są bardzo różne, od 50 zł za najprostsze fasony aż po 120 zł za ten na kółkach. Przewijaki dziecięce możemy dostać w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jeżeli zależy nam na szybkiej realizacji, trzeba pamiętać, że kupując je online, możemy otrzymać przesyłkę dopiero kilkanaście dni później. Ze względu na ich wagę, także koszt nadania jest dość wysoka.

Przewijaki dziecięce to głównie bezpieczeństwo dla dziecka, ale również komfort dla mamy i taty. Dzięki specjalnemu kształtu materaca, maluch nie wierci się na boki. Taki przewijak da się ustawić na taką wysokość, żeby rodzic nie był zmuszony nisko się pochylać. Z szerokiej oferty producentów, każdy rodzic, jak również właściciel miejsc odwiedzanych przez rodziny z dziećmi znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.