Potomstwo to sens naszego życia, z tym zgodzi się każdy rodzic

To dla nich pracujemy, to im pragniemy zapewnić jak najbardziej luksusowe warunki do życia. Nie umiemy odmówić bardzo wielu rzeczy, z bardzo dużą pasją i radością lubimy za to spełniać różnorodne zachcianki własnego malucha.

rolety
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
sprzęt
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia
Kosmetyczka w stylu glamour
Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK
Nasza miłość do pociech jest ślepa – to pewne. Od najmłodszych lat kupujemy pociechom jak najbardziej nowoczesne zabawki, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które aktualnie bywają na topie. Nie żałujemy funduszy na najpiękniejsze ubranka, najbardziej modny wózek i fantazyjną kołyskę. Nawet nie dopuszczamy takiej myśli, że mogłyby być to sprzęty używane . Nasza pociecha po prostu musi mieć wszystko najlepsze. Zauważcie, drodzy rodzice, że tak od małego nauczona pociecha na początku pragnie tylko wymarzonej zabawki, później te potrzeby znacznie rosną. Czy jesteście pewni, iż za każdym jednym razem będziecie mieć możliwość zaspokoić te wymagania? Jak nastolatek zechce coś o wiele bardziej kosztownego – odmówicie? Pewne tak, bo koszt przewyższy zdolności finansowe. Czy nie rozsądniej zatem od najwcześniejszych lat przyzwyczajać malucha do tego, że nie jesteśmy w stanie spełniać każdej jednej jego zachcianki?Niewątpliwie zaoszczędzimy nerwów nie wyłącznie sobie, ale i stresu dziecku. Od samego początku przecież zdajemy sobie sprawę, że zwiekiem zabawki okazują się się bardziej kosztowne.

Mądra miłość do malucha wcale nie jest prosta. Faktycznie bardzo niewielu rodzicom to się udaje.

Czasem wskazane jest się jej uczyć ogromnie długo, lecz na pewno uzbraja nasze dziecko w to, co przyda mu się w życiu najbardziej. Musimy nie tylko dawać, lecz również i wymagać czegoś w zamian.