Place zabaw – wywierają niezwykle korzystny wpływ na rozwój Twej pociechy

Mają nadzwyczaj obszerną historię. Najpierw powstały w Niemczech, natomiast później także w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

W dalszym ciągu mogą poszczycić się niesłabnącą popularnością.
elementy
Autor: James Brooks
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż trzeba podkreślić, że budowa placu zabaw to duże wyzwanie – Magicnets. Należy bowiem spełnić mnóstwo przeróżnych wymogów co do nawierzchni, zabawek albo nawet ławek. Piaskownice, zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki koniki – wyposażenie placów zabaw powinno być nade wszystko bezpieczne. W końcu nasze maluchy spędzają na zabawie znaczną część czasu. W ten sposób uczą się, ćwiczą swoje umiejętności społeczne (zawierają przyjaźnie poznają nowe wzory zachowań i zasady postępowania), eksplorują środowisko – słowem rozwijają się na wielorakich płaszczyznach, na przykład ruchowej, poznawczej lub emocjonalnej. Nie ma więc wątpliwości co do tego, iż wyposażenie placów zabaw powinno być nie tylko bezpieczne, ale również pełnić funkcję edukacyjną.

Należałoby jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej kwestii – budowa placu zabaw bez wątpienia nie mogłaby zakończyć się sukcesem, gdyby nie odpowiednio stworzony projekt – Magicnets sp. z ograniczoną odpowiedzialnością.