Niejeden rodzic pragnie, żeby jego maleństwo było mądre i wobec tego troszczy się o jego właściwy rozwój emocjonalno-intelektualny

Ostatnio dużo mówi się o tym, że dziecko powinno mieć różne bodźce, by dobrze się rozwijać. Czytamy mu więc bajeczki i wręczamy przeróżne książeczki do malowania.
W czasie pierwszych pięciu lat życia rozwój intelektualny naszego dziecka jest najistotniejszy.

rezydencja
Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group

To wtedy jego mózg przetwarza niezmierzoną ilość informacji. Dosłownie chłonie wiedzę na mnóstwo tematów. Codziennie uczy się czegoś istotnego. By zachęcać go do rozwoju, musimy mu dostarczać przeróżne materiały. Powinniśmy czytać mu bajeczki lub dawać różne książeczki z zagadkami. Jeśli nasz maluszek kocha malować, to powinniśmy mu dać kolorowanki i zestaw pięknych kredek. Będzie wówczas w stanie rozwijać swoją zainteresowania. Na początku zapewne będzie mu to wychodziło średnio, ale po jakimś czasie z pewnością będzie coraz lepszy. Ponadto, nikt nie jest od urodzenia mistrzem w jakiejś dziedzinie. Malowanie sprawi, że nasze dziecko stanie się bardziej kreatywne. I pozwólmy mu na swoje interpretacje różnych rzeczy. Jeżeli zechce pokolorować niebo na różowo, a krzak na niebiesko – to niech tak robi, niech poczuje wolność małego artysty. Kolorowanki przynoszą jeszcze jedną zaletę. Nasz bobas może siedzieć z nami w kuchni, kiedy będzie malować. Będziemy mieć go stale na oku i będziemy w stanie przykładowo przyrządzić obiad.

Tymczasem nasz brzdąc zajmie się kolorowaniem i będzie w miarę grzeczny. Kiedy skończy z pewnością zechce podzieli się z mamą swoim rysunkiem. Pamiętajmy, by zawsze wyrazić się z zachwytem o obrazku.