Jak w interesujący sposób zająć dziecku jego niezajęty czas, a przy okazji czegoś je nauczyć?

Dzieciaki niezwykle lubią malować. Czy są to specjalne książeczki do kolorowania zakupione w księgarni, czy też aplikacje odnalezione na stronach w internecie. Do tych papierowych konieczne są przykładowo pędzle lub kredki.

Malowanki dla najmłodszych wymagają specjalistycznych papierowych arkuszy z konturami bohaterów lub panoramy oraz akcesoriów do malowania. Ale nie zawsze, ponieważ istnieją też internetowe kolorowanki, do jakich nie potrzeba jakichkolwiek przyborów. To właśnie one czynią, że nasze dziecko lepiej się uczy oraz łatwiej i szybciej przyswaja materiał szkolny. Takie książeczki do kolorowania mogą być świetnymi ćwiczeniami umiejętności manualnych. Potomstwo przeważnie nie od razu potrafi trzymać się wytyczonych konturów i równo wypełniać kolorem cały wyznaczony widok. Z jakimkolwiek obrazkiem zdobywa jednak coraz więcej doświadczenia oraz jeszcze lepiej może kontrolować ruch ręki. A stąd już blisko do nauki pisania. Wymóg dłuższego skupienia się na realizowanej aktywności pozwala dziecku rozwijać zdolności intelektualne.
ubiór
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Malowanki mogą również uczyć. Przede wszystkim pomagają potomstwu poznać barwy i wzory. Postacie na rysunkach do kolorowania są często pokazane w konkretnych sytuacjach, a same kolorowanki mogą opowiadać jakąś historię. Pozwala to potomstwu zapoznać się ze światem, rozwija jego umiejętności oraz wyobraźnię. Kolorowanki to nie tylko obrazki.

W dużej ilości publikacji są łatwe ćwiczenia, tego typu jak szkicowanie obrazków poprzez połączenie punktów czy malowanie części konkretnej sceny właściwymi barwami. Zadania tego typu to doskonałe przygotowanie do późniejszej nauki matematyki.