Czemu warto układać puzzle?

Bez znaczenia czy to puzzle 5000 części czy mały zestaw składanie puzzli ma dużo plusów, o których w czasie zabawy nawet nie kojarzymy. Jest to nie tylko niezbyt kosztowna, ale użyteczna i przynosząca dużo uśmiechu rozrywka.
Puzzle można znaleźć nie tylko w księgarniach, sklepach z artykułami papierniczymi, lecz również w sklepach z zabawkami.

Tego typu puzzle (zobacz zajrzyj koniecznie) różnią się od siebie nie tylko firmą, lecz przede wszystkim ilością części i motywem do układania np. może to być widok, osoba z bajki puzzle (zobacz następna strona) dora, fauna, rośliny. Oczywiście każdy znajdzie coś dla siebie, coś co będzie zgodne z zainteresowaniami. Wachlarz produktów jest bardzo duży, a kwoty dostępne, dlatego też puzzle frozen albo z innym obrazkiem są coraz częstszym podarunkiem dla dzieci, ale też dla starszych – CENEO.

praca
Autor: John Hope
Źródło: http://www.flickr.com
Puzzle djeco, trefl albo innej firmy to gwarancja nie tylko zabawy, ale również i edukacja. Składanie przyucza równowagi, ćwiczy pamięć, łatwość koncentracji. Wybierając puzzle edukacyjne zapewniamy dziecku naukę liter, cyfr, Kolorów czy figur geometrycznych. Puzzle djeco albo inne dydaktyczne to umiejętność poznawania elementów natury i otaczającego malucha świata. Trzeba dobrać właściwy motyw. Jeszcze inne zalety ze składania puzzli to praca w grupie, a także umiejętność manualna – djeco.

Puzzle 5000 elementów doskonale odnajdą się jako ozdoba każdej ściany, ponieważ w trakcie składania można je ponaklejać na duży karton, a później włożyć do antyramy.